Advokátska kancelária pôsobí na trhu právnych služieb od roku 1996.

Zakladateľkou kancelárie je JUDr. Zuzana Kozáková, advokátka zapísaná v zozname advokátov
Slovenskej advokátskej komory.

Kancelária poskytuje právne služby pre fyzické a právnické osoby podľa zákona č. 586/2003 Z. z. o advokácii v znení neskorších predpisov.

Ťažiskovou činnosťou kancelárie je poskytovanie právnych služieb s osobitným odborným zameraním na právne vzťahy týkajúce sa nehnuteľností a bytového práva a právnu pomoc pri realitných transakciách, ktorá spočíva v ich komplexnom zastrešení.

Právna pomoc v realitách sa v praxi osvedčila u klientov,  ktorí sa potrebujú zorientovať v spleti zložitých a často neprehľadných pravidiel pri nakladaní so svojou nehnuteľnosťou a nemajú záujem pri predaji alebo pri kúpe nehnuteľnosti využiť služby realitnej kancelárie, či už z dôvodu, že si našli sami partnera alebo z rôznych iných príčin. Vďaka dlhoročným skúsenostiam v realitnej činnosti a v práve nehnuteľností poznáme pravidlá, úskalia a riziká realitného biznisu a pomôžeme Vám sa v nich orientovať. Zároveň ušetríte na províziách za sprostredkovanie a zaplatíte iba za konkrétne a transparentné právne úkony.

Právne služby poskytujeme formou právneho poradenstva, vyhotovovania rôznych právnych listín, analýzy a posudzovania právnych dokumentov a zastupovania pred orgánmi verejnej správy a zmluvnými partnermi. V rámci právnych služieb kancelária zabezpečuje riešenie vecí upravených v širokom spektre predpisov občianskeho, stavebného, pozemkového a správneho práva: 

Spracovanie, spisovanie, analýzu a pripomienkovanie zmlúv

týkajúcich sa nehnuteľností, vrátane bytov a nebytových priestorov a to jednak z hľadiska preverovania a riešenia otázok vlastníckych a iných práv,  pri prevode a prechode vlastníckych práv, nadobúdanie nehnuteľností kúpou, zámenou, darom, výstavbou, vstavbou a nadstavbou, dohody o vyporiadaní spoluvlastníckych práv (podielového a bezpodielového spoluvlastníctva), zriaďovania vecných bremien a záložných práv.

Komplexné právne služby

vo veciach nájmu a podnájmu nehnuteľností, bytového práva, vyporiadanie a zánik spoločného nájmu bytu, prechod nájmu, prevod členských práv v bytovom družstve a podobne.

Základné poradenstvo v daňových otázkach

týkajúcich sa prevodu a nájmu nehnuteľností a základné poradenstvo v otázkach financovania kúpy nehnuteľností. 

V súvislosti s touto agendou zabezpečujeme právne poradenstvo, zastupovanie klientov v katastrálnom konaní a pred inými orgánmi verejnej správy. Často zastupujeme klientov pri zmluvných vzťahoch súkromného práva medzi právnickými a fyzickými osobami, napr. pred developerskými spoločnosťami, zhotoviteľmi, realitnými kanceláriami, finančnými inštitúciami a podobne.

Odmena

Odmena advokáta za poskytnuté právne služby sa stanovuje podľa Vyhlášky MS SR č.655/2004 Z.z. o odmenách a náhradách advokátov za poskytovanie právnych služieb v znení neskorších predpisov. Konkrétna odmena je vždy výsledkom dohody medzi klientom a advokátom a závisí od rozsahu a náročnosti poskytnutých služieb. Pred samotným poskytnutím právnej pomoci prediskutujeme s klientom spôsob určenia odmeny za služby kancelárie. Presnú kalkuláciu odmeny poskytneme po preštudovaní materiálov, čo umožní odhadnúť náročnosť prípadu.

Advokát je oprávnený požadovať od klienta primeraný preddavok.

Zmluvná odmena sa môže určiť ako:

Paušálna odmena

môže sa dohodnúť odmena za úplné vybavenie veci alebo súboru vecí,prípadne za poskytovanie právnych služieb v určitom časovom období alebo na neurčitý čas.

Tarifná odmena

základná sadzba tarifnej odmeny sa stanoví podľa tarifnej hodnoty veci alebo druhu veci, alebo práva podľa počtu úkonov, ktoré advokát vo veci vykonal podľa advokátskej tarify.

Hodinová odmena

tento druh odmeny sa môže dohodnúť určením počtu hodín potrebných na poskytnutie právnej služby.

Podielová odmena

sa môže dohodnúť vo forme peňažného podielu na hodnote veci, ktorá je predmetom konania pred súdom, alebo iným orgánom. Maximálna výška podielovej odmeny nesmie presiahnuť 20 % z hodnoty veci.

“Great customer service, kuddos for doing things the right way rather than the easy way. I am still getting compliments about the food served at my wedding.”
Paul Morgan

Ex tempor euismod sapientem ouis lexor pro. Ad vix dicta iudico singulis, ius ex mollis veritus.

Possit tritani consectetuer eu his, nusquam minimum ut per, eu eos ocurreret splendide hendrerit. Dicant placerat democritum eos id, sit mollis invidunt mediocritatem ei, ne fuisset dolores periculis sed.

Te elit antiopam vix zril recusabo ut pri. Quas suscipit ad mea verear vivendo tincidunt.

Pri cu dico labores officiis, odio principes complectitur ad sea. Sea id doctus forensibus, nec lorem vocent aliquam eu. Aliquid definitiones id cum, ad meliore perpetua referrentur sed. Quas suscipit ad mea verear vivendo tincidunt.

Máte otázky? Chceli by ste si dohodnúť stretnutie?

Komunikácia s našou advokátskou kanceláriou je možná elektronicky, telefonicky (aj cez aplikáciu WhatsApp). Osobné stretnutie je možné si dohodnúť vopred, prostredníctvom uvedených kontaktov. Neváhajte a kontaktujte nás.